ummagumma

Durum: 28 - 1 - 0 - 0 - 09.02.2018 15:53

Karma: 115 - hızlı

8 ay önce kayıt oldu. 1. Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 3

continental

1871 yılında kurulmuş alman lastik firması. şu sıralar yayınladıkları reklam videosundaki dünya haritasında minik yunan adalarını dahi unutmayıp, türkiye'yi sildikleri için "grafik hatası" adı altında özür dilemekle meşguller.

rekt

wrecked kelimesinin kısaltılmış hali. genelde online oyunlarda üstün taraftaki oyuncu veya takımın kullandığı ve karşı takımı veya oyuncuyu sinirlendirmek ve dalga geçmek amacıyla kullandığı kelime.

spigen

akıllı telefonlar için kaliteli aksesuar ve kılıflar üreten abdli firma.

solid state disk

(ks. ssd) verilerin işlenmesi ve depolanmasını mekanik parçalar yerine hareketsiz yongalar ile yapan elektronik depolama birimi. klasik depolama birimi hddlere göre çok daha hızlı işlem yapabilmektedirler. eskimiş ve yavaşlayan bilgisayarlar için yapılabilecek en güzel güncellemedir aynı zamanda.

tureng

adını türkçe'nin ve ingilizce'nin ilk 3 harfinden almış sözlük. türkçe ve ingilizce'nin yanı sıra almanca, ispanyolca ve fransızcadan ingilizceye de kelime çevirisi mevcuttur.

migros

1954 yılında kurulmuş süpermarket zinciri. 2005 yılında tansaş'ı, 2016 yılında ise tesco kipa'nın %95'ini satın almıştır. fiyatları diğer süpermarketlerin çoğundan pahalıdır.

castrol

bp şirketinin sahip olduğu ingiliz motor yağı markası. gtx, magnatec ve edge olmak üzere 3 çeşit motor yağı üretmektedirler. gtx mineral yağı, magnatec yarı sentetik yağı, edge ise tam sentetik yağı temsil etmektedir. motor yağı haricinde şanzıman yağı, antifriz vb. ürünleri de bulunmaktadır.

starbucks

abd merkezli, filtre kahvelerini çektirip evde demleyerek tükettiğim ve gayet lezzetli bulduğum kahveci.

müzisiyen

müzik hakkında bilgili olan kişi. beste yapabilme, enstrüman çalabilme ve mümkünse söz yazabilme kabiliyetini barındıranı makbuldür. ne yazık ki ülkede tam anlamıyla müzisyen az olunca sadece sesi güzel insanların da bu kategoriye sokulması beni üzmektedir.

tlc

türkiye'de cnbc-e kanalının kapatılmasıyla birlikte yayın hayatına başlamış kanal. saçma sapan ulusal kanal programlarından sıkılanlar için çoğu zaman güzel programlar barındırmakta. pastacı buddy hariç, bıkkınlık verdi carlos bakery.
  • /
  • 3

starbucks

türk pazarına açılarak türkleri yerli kahve zincirleri kurmaya teşvik eden ve böylelikle ulusal çapta kahve diyarı, kahve deryası vb. kahve zincirlerinin ortaya çıkmasına vesile olan dünya markası. en azından kafe/kahve sektöründe önemini unuttuğumuz kahvenin farkındalığını artırmış, pek çok insana iş kapısının açılmasına vesile olarak yeni bir piyasanın ortaya çıkmasına vesile olmuştur.

ayrıca pahalılığı eleştiri için bir bahane olamaz. çünkü herhangi bir kafeye oturduğunuz vakit de starbucks'ta içtiğiniz kahveye verdiğiniz paranın hemen hemen aynısını veriyorsunuz. ki starbucks bir çok kahveyi kafelerden daha güzel yapmaktadır(güzellik göreceli bir kavram).
ayrıca dünyanın her yerinde aynı tada ulaşabilirsiniz.

önyargılarınızı yenin. starbucks'ta geçireceğiniz bir saatlik vakitte harcadığınız para ile bir kafede geçireceğiniz bir saatlik vakitte harcayacağınız para hemen hemen aynıdır hatta starbucks daha hesaplı bile gelebilir.
not: su gereksiz pahalı

starbucks'ı statü meselesi haline getirmeye çalışan aptalları da kınıyorum.

Toplam entry sayısı: 28

çocuklar duymasın

kentsel dönüşümle birlikte sahip olduğu geniş teraslı dairesinde oturan bir adet haluk içermekte olan dizi. tuna karakterinin yurt dışına yerleşme düşüncesine "türkiye gibi bir ülke var mı?" "biz süper güçlüyüz yeter ki birlik olalım" tarzında öğütler verirken, asgari ücretle çalışıp evine et bile alamayan insanları o geniş terasında deniz manzaralı evinde otururken aklının ucundan bile geçirmemektedir. ama birlik olmaktan bahsedebilmektedir ne hikmetse.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.