türkmen

Durum: 46 - 0 - 0 - 0 - 25.12.2018 03:41

Karma: 248 - hızlı

3 yıl önce kayıt oldu. 1. Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 5

boş buzdolabına dakikalarca bakmak

yükselen enflasyonla sık sık gerçekleştirmeye başladığım eylem. öğrenci kişisi mutfakta düzgün yemek yapmadıkça bu eylemle hayal kırıklığına uğramaya devam edecektir. acizane tavsiyem makarna yapmaktan öteye geçebilmek için yemek yapmayı öğrenmesidir.

babet çorabı giyen erkek

bazen de ucuz olduğu için giyen erkektir.

proje

bir soruna kaynak olan alt sorunun çözümü için yapılması gerekenler listesinden bir tanesini gerçekleştirebilmek adına ortaya konulan dosya. ancak türkiye'de "abi, avrupa'da şöyle bir şey yapmışlar. biz de yapalım aynısından." şeklinde vuku bulduğu için sivil toplum alanında bu konuda bir ilerleme kaydedemedik. herkes işin popülizmine yönelirken bu işi nadiren de olsa doğru şekilde yapmaya çalışanlar var. fakat eninde sonunda düzene yeniliyorlar.

ate

niğde yöresinde hala anlamında kullanılan sözcük.

iyi parti

fetocu teröristler 15 temmuz 2016'da darbe girişimine kalkışmasaydı arkasına aldığı rüzgarla geçtiğimiz genel seçimlerde en azından iki katı oy alabilecek bir partiydi. ancak mhp içerisinde siyasi hesapları tutmamış kişilerle, köşesi olmayan klasik merkez sağ siyasetçileriyle yeni bir şey ortaya koyamamıştır.
bu memleketi siyasi partiler kurtaramayacaktır.

öğrenci işleri

dekan tarafından gerekli ayar çekildiğinde düzelebildiğine hayretler içinde şahit olduğum fakülte birimi.
memnun değilsen seni tutan yok orada, istifa et. çalışma şartlarıyla ilgili bir problemin varsa bunun hakkını git, sendikayla ara. öğrenciye aksilik çıkarma. hanımefendi, beyefendi; sanarsın, memur olmakla çok büyük işler başarmış. eski iibf dekanı engin berber hocamız ege öğrenci işlerini düzene soktu da iibfliler olarak rahat bir nefes aldık.

şarj

telefonların pillerinin enerjisini anlatmak için kullanılan tabir.
akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle insanların en çok sıkıntı yaşadığı konuların başında gelmektedir. powerbanklere ilham kaynağı olmuştur.

izmir kitap fuarı

sahaf kısmını bilmem lakin yazarlarla sohbet edebilme dışında bir özelliği kalmayan fuardır. fiyat açısından artık avantajlı değil, hatta online kitap satışı yapan sitelerden daha pahalı oluyor. yine de güzel bir kültür faaliyeti.

meral akşener

iyi parti'nin mevcut genel başkanı.

twitter

dünya çapında yaygın bir şekilde kullanılan sosyal medya servisi.
  • /
  • 5

türkmen

izmire gittiğimde mutlaka ziyaret ettiğim ve 1 yıldır görüşemediğim gardaşım.

yaran olaylar

vuku bulduğu anda haddinden fazla güldüren olaylardır.
geçen yaz çorumda alınan alkol sonrası kuzenim ve arkadaşıyla ormanlık alana ateş etmeye gittik, biraz atıştan sonra kuzenim çam ağacının altındaki masada tabanca şarjörü doldururken gözüme kestirdiğim bilek kalığındaki dala ateş etmemle dal diğer dallardan süzülerek kuzenim kafasına düştü ve yarım yarım yarıldık.

itirazım var

onur ünlü'nün yönettiği 2014 yılı polisiye tarzı komedi filmidir.

 spoiler!
camii imamının sherlock holmes gibi cinayet aydınlatma girişimidir. akıllarda kalan kısımlarından birisi camii imamının cinayeti aydınlatma sırasında rakı masasına oturması ve rakıyı içerken bismillah demeyi esirgememesidir.

ege üniversitesi

güvenliğin yüksek seviyede olduğu vakitlerde öğrencisi olmadığım halde elimde bavulla rahat rahat girip iletişim fakültesine kadar yürüdüğüm üniversite. ne polisler ne de güvenlikler "nereye hemşerim, buban tarlasına mı giriyon" demedi. en ilginç kısmı ise türkmen kardeşimin öğrenci kimliğiyle bile zar zor kampüse girmesiydi.

Toplam entry sayısı: 46

root

gönlü güzel kendisi güzel insandır. ziyaretine gideceğim ama bir temiz döver diye gidemediğimdir.

burak0320

ege sözlük'ün silahşorudur kendileri. şimdilerde sevgili bulup buraları unutmuştur.

starbucks

türk pazarına açılarak türkleri yerli kahve zincirleri kurmaya teşvik eden ve böylelikle ulusal çapta kahve diyarı, kahve deryası vb. kahve zincirlerinin ortaya çıkmasına vesile olan dünya markası. en azından kafe/kahve sektöründe önemini unuttuğumuz kahvenin farkındalığını artırmış, pek çok insana iş kapısının açılmasına vesile olarak yeni bir piyasanın ortaya çıkmasına vesile olmuştur.

ayrıca pahalılığı eleştiri için bir bahane olamaz. çünkü herhangi bir kafeye oturduğunuz vakit de starbucks'ta içtiğiniz kahveye verdiğiniz paranın hemen hemen aynısını veriyorsunuz. ki starbucks bir çok kahveyi kafelerden daha güzel yapmaktadır(güzellik göreceli bir kavram).
ayrıca dünyanın her yerinde aynı tada ulaşabilirsiniz.

önyargılarınızı yenin. starbucks'ta geçireceğiniz bir saatlik vakitte harcadığınız para ile bir kafede geçireceğiniz bir saatlik vakitte harcayacağınız para hemen hemen aynıdır hatta starbucks daha hesaplı bile gelebilir.
not: su gereksiz pahalı

starbucks'ı statü meselesi haline getirmeye çalışan aptalları da kınıyorum.

türk kızı

nihal atsız'ın bir şiiri

pınar başına geldi
bir elinde güğümü;
çattı yay kaşlarını
görünce güldüğümü,
bağlamıştı gönlümü
saçlarının düğümü.
bilmiyordum bu örgü
acaba bir büyü mü?

sordum: nerdedir yerin?
nedir senin değerin?
yedi kral vurulmuş,
ne bu ceylan gözlerin?
hangisine varırsın
bu yedi ünlü erin?
şöyle dedi bakarak
göklere derin derin:

kralların taçları
beni bağlar büyü mü?
orduları açamaz
gönlümdeki düğümü.
saraylarda süremem
dağlarda sürdüğümü.
bin cihana değişmem
şu öksüz türk'lüğümü...

root

gönlü güzel kendisi güzel insandır. ziyaretine gideceğim ama bir temiz döver diye gidemediğimdir.

ben seni arkadaş olarak görüyorum

bir zamanlar burada bir ablamız vardı. demişti ki "hiçbir erkek sinyal almadığı kadına seni seviyorum demez"
ne yazık ki insanın huyu bu. ilgi hoşuna gider her daim. akademisyeni, öğrencisi, milletvekili, çöpçüsü. fıtratında vardır. ayrıca insan için ulaşılamayan her zaman daha merak ve istek uyandırıcı gelmiştir.

bu sözün sahiplerine insan diyelim sözün söylendiği kişiye de kurban. insanlar kurbanlarıyla konuşurlar, mesajlaşırlar, gezerler. çünkü kurban tarafından gösterilen ilgi ekmek gibi su gibidir onlar için. fakat insanlar için daha iyi bir aday varsa o da ne? kurban sahibini hep sevmek ona hep ilgi göstermek durumundadır ancak o çizginin ötesine geçmemelidir. en azından daha iyi olan aday ile insanın geleceği netleşene kadar statüsünü bozmamalıdır. fakat kurban acelecidir ve olanlardan bihaberdir. çizgiyi geçerek insana olan duygularını açar. insanın halihazırdaki daha iyi olan aday ile durumu umut verici ise bu sözü çaresizlik içinde dinlemek zorunda kalır kurban : "ben seni arkadaş olarak görüyorum"

kısacası insan fenerbahçe teknik direktörüdür kurbansa selçuk şahin. teknik direktör mecbur kalmadıkça selçuk'u oyuna almaz ama selçuk hep yedek kulübesindedir.

türk kızına sevgiler.

özgür suriye ordusu

bir ordudan ziyade farklı grupların bir araya gelmesinden oluşan zayıf bir yapıdır. türkiye devleti öso gruplarına mücahit başına aylık asgarî 300$ kadar ödüyor. türkiye, abd ve katar tarafından desteklenmektedir. tabi sözkonusu ypg/pyd'ye karşı hareket halinde değilse. farklı grupların bir araya gelmesinden oluştuğu için tamamiyle kontrol altında tutulması çok zordur. hatta bir kısım sultan murat tümeni mensubu fırat kalkanı bölgesinden afrin'e geçerek ypg saflarına katılmıştır. türkiye bu grupları çok kolay yönetebilir konumdadır ancak her nedense bir/birkaç el bu işi sulandırmaktadır.
aktif savaşan mücahit sayısı 2500-3000 civarındadır. şansı varsa suriye'nin 3'e bölünmesinin ardından sünni suriye devleti'nin ordusu olacaktır.

arap baharı

mesela apple firmasının sahibisiniz ve bir kralın yönettiği ülkeye iphone satmak istiyorsunuz. ne kadar başarılı olacağınız muammadır. düşünün bu ülkede krallık yerine cumhuriyet olsa kaç tane iphone satışı yaparsınız?

serbest pazarı daha da serbest kılmak adına amerikan önderliğinde kuzey afrika ve ortadoğu ülkelerinde başlamış 'devrim'ler silsilesidir. sonuncusu olan suriye'de rusya "hayırdır ulan, buraya da mı göz diktin?" diye karşı çıkınca arap baharı suriye'nin yazını kışa çevirmiştir.
bu ülkelerde devrimlerde başrol oynayan siyasal islamcıların rol modeli ise türkiye cumhuriyeti devleti'nin halihazırdaki iktidarı adalet ve kalkınma partisidir.

beyaz zenci is not dead

en yakın zamanda yüzyüze tanışmak istediğim vatandaş. konuşacak çok şeyimiz olduğunu zannetmekteyim.

düzenli olarak fatura ödenen öğrenci evi

kuvvetle muhtemel hayatı aşırı ciddiye alan bir ruh hastasının burada ikamet ettiğine işaret eder. bu kişi her konuda her zaman en çok bilendir. en çok ona soracaksınızdır. her zaman eleştirel yaklaşır, başınıza gelen her kötü olayda sizi acımasızca eleştirir. bazen sırf size muhalefet olsun diye görüşlerinize zıt yönden yaklaşır. hayat savaşını mutlak bir üstünlükle sürdüren muzaffer bir komutan edasıyla konuşur. ağzına kürekle vurulması için elinden geleni yapar.

bu evin tadı tuzu yoktur. malum ruh hastası, sizin kendi odanızın düzenine dahil müdahil olma ihtiyacı hisseder. mutfakta tezgah üzerinde yıkamadan(sonra yıkamak üzere) bıraktığınız bir bardak sizi uyarması için güçlü bir sebep teşkil eder.

ev arkadaşınızı dikkatle seçin arkadaşlar.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.