sunset

Durum: 30 - 0 - 0 - 0 - 16.07.2017 01:28

Karma: 162 - hızlı

10 ay önce kayıt oldu. 1. Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 3

yalnızlığın abartılması

yalnızlığı seçtiysen; aleme ilan etme. gevezeliktir. yok yalnızlık seni bulduysa; ilenerek onu kirletme! yalnızlığın raconu sessizliktir.
zeki demirkubuz

ege üniversitesi giriş turnikeleri

geçiş esnasında nice insanları içinde sıkıştırıp mahsur kalmalarını sağlamış hain kostok. giriş-çıkış esnasında içeriye girmek isteyenlere kart basıyorlar böyle de güzel bir sistem. ayrıca doksan dakika da geçiyo diyola.

başlık düzeltme talebi

hatalı başlıkların düzeltilmesi için kolaylık sağlayan taleplerdir.
>>(bkz:4-8-16-23-42)<< olan başlığın >>(bkz:4-8-15-16-23-42) olması

fight club

1999 yapımı suç-drama filmidir. "fight club'un birinci kuralı nedir?
fight club hakkında konuşmamaktır". "dibe vurmadan özgür olamazsın".
dinleyin sürüngenler; sizler özel değilsiniz, sizler güzel ya da eşi benzeri olmayan kar tanesi de değilsiniz, sizler işiniz değilsiniz, sizler paranız kadar değilsiniz, bindiğiniz araba değilsiniz, kredi kartlarınızın limiti değilsiniz, sizler iç çamaşırı değilsiniz, sizler herkes gibi çürüyen birer organik maddesiniz. bizler bu dünyanın şarkı söyleyip dans eden pislikleriyiz.
en güzel repliklerindendir.
tyler durden reis sen yürü biz peşindeyiz.

99 francs

2007 drama- komedi türü pazarlama ve reklamcılık üzerine nefis tespitleri olan jean dujardin başrollü bir film. fransız yapımı filmin birçok sahnesi güzeldir. "her şey geçiçi... aşk , sanat , dünya , sen ,ben. özellikle de ben." repliği akıllarda kalmıştır.

shutter island

2010 yılında çıkmış olan gerilim/drama türü filmdir. başrollerinde leonardo dicaprio mevcuttur.
 spoiler!
adaya araştırma görevlisi olarak gelen-dedektif- kişinin aslında zaten o adada olduğu görünüyor, sürpriz sonlu filmlerden sonunu açık bırakmışlar kendiniz yorumlayın diye. biraz kafa yaksa da hangi zaman dilimindeyiz acaba dedirtiyor

4-8-15-16-23-42

lost isimli dizide karşımıza sürekli olarak çıkmış olan sayılardır. dizinin dışında hala daha sayısal lotolarda bu sayıları yazan kişileri görmekteyim *.
edit: başlık düzeltme talebi: 4-8-15-16-23-42 olacaktı

the imitation game

2014 yapımı biyografi/drama filmidir. kinci dünya savaşı'nda enigma kodunu kırmaya çalışan ingiliz matematikçi alan turning'in hayatını konu alan film. oscar'da 8 adaylığı bulunan film, adaylıklarından sadece en iyi uyarlama senaryo ödülünü kazanabildi. başrolde kendisini sherlock ve star trek ile tanıdığımız benedict cumberbatch var. yönetmen koltuğunda ise hodejegerne filmiyle tanıdığımız norveçli yönetmen morten tyldum oturuyor. filmi izlemenizi öneririm, gerçekten bir çok etkileyici sahnelere sahip.

the boondock saints

1999 yapımı abd filmi. şehirdeki kötülükleri engellemek adına iki kardeşin iş birliğini ve iyilik savunuculuğu yapmalarını konu edinmiştir. dilimize "şehrin azizleri" olarak çevrilmiştir.
 spoiler!
serinin ikinci ayağında babaları ölecekti,3. serisi çıkacaktı ne oldu bilmiyorum

in time

2011 amerikan yapımı aksiyon içerikli bilim kurgu filmidir. zamana karşı olarak dilimize çevrilmiştir. başrollerinde justin timberlake ve amanda seyfried yer almaktadır. para ile yaşam süresinin artırıldığı ve hayatta kalmanın zorluğunu anlatan güzel bir filmdi, sonuç olarak herkese yetecek kadar zamana sahip olmaları güzel bir şeydi.
  • /
  • 3
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 30

itirazım var

onur ünlü'nün yönettiği 2014 yılı polisiye tarzı komedi filmidir.

 spoiler!
camii imamının sherlock holmes gibi cinayet aydınlatma girişimidir. akıllarda kalan kısımlarından birisi camii imamının cinayeti aydınlatma sırasında rakı masasına oturması ve rakıyı içerken bismillah demeyi esirgememesidir.

unutulmaz film replikleri

izlenilen filmlerin hoşunuza giden kısımlarıdır.
iyi olmaktan siklerce metre uzaktayım
pulp fiction

ölmeden önce izlenmesi gereken filmler

itirazım var

onur ünlü'nün yönettiği 2014 yılı polisiye tarzı komedi filmidir.

 spoiler!
camii imamının sherlock holmes gibi cinayet aydınlatma girişimidir. akıllarda kalan kısımlarından birisi camii imamının cinayeti aydınlatma sırasında rakı masasına oturması ve rakıyı içerken bismillah demeyi esirgememesidir.

the sopranos

the sopranos, david chase’in yapımcılığını üstlendiği, 1999-2007 yılları arasında amerikan hbo televizyonunda yayınlanmış dizidir. dizinin konusu new jersey’de bir amerikan-italyan mafya ailesi patronu tony soprano’nun meslek, suç, şiddet, aile, adalet ve dostluk kavramları arasındaki denge kurma mücadelesi üzerine kurulmuştur. dizi aynı zamanda soprano ailesinin bireyleri ve tony’nin yakınında bulunan insanların hayatından da kesitler sunar. dizinin senaryosunda belki de en önemli yeri tutan tony ve psikiyatristi dr. jennifer melfi arasındaki diyaloglar, 6 sezon boyunca suç-ahlak dengesinin tartışılması açısından dizinin en çok hatırda kalan sahneleri olmuştur.
kaynak: vikipedi

4. sezonuna giriş yaptığım ve izlerken keyif aldığım nadir dizilerden sadece bir tanesidir.
the godfather ve goodfellas konseptli dizi. diziyi çekici kılan detay gündelik hayattan birden bire ciddi işler işine girebilmek ve bunu süreklilik haline getirebilmek olsa gerek.

ege sözlük

ege üniversitesinin yaşayan sözlüğüdür.

unutulmaz film replikleri

izlenilen filmlerin hoşunuza giden kısımlarıdır.
iyi olmaktan siklerce metre uzaktayım
pulp fiction
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.