egeninincisi

Durum: 37 - 5 - 0 - 0 - 08.01.2020 05:47

Karma: 148 - hızlı

8 ay önce kayıt oldu. 1. Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 4

lanet–i cin

14 şubat 2020 yılında vizyona girecek olan kiki ( lanet – i cin) filminin seraristliğini ve yönetmenliğini usta senarist mustafa miraç kaya üstlenirken film’in yapımcılığını ema yapım gerçekleştiriyor. samsun vezirköprü de yaşanmış gerçek bir hikayeden alınan filmin oyuncu kadrosunda türkan kılıç ve fatih hasanoğlu gibi isimler yer alıyor. filmin konusu ise farklılığı ve doğallığı ile diğer korku filmlerinden hızlıca sıyrılmayı başarıyor. film hikayesi ise; aradığı mutluluğu görücü usulü yaptığı evliliğinde bulamayan muzaffer, eşini ve iki çocuğunu bırakıp, yasak aşk yaşadığı satı ile evlenir. satı ile evliliğinden dünyaya gelen kızı elif, şizofreni hastasıdır. kızının hastalığını kabul etmeyen muzaffer, kızını bu durumdan kurtarmak için sürekli doktorlara baş vurur fakat hiçbir sonuç almaz. çareyi önce komşuları aracılığı ile tanıştığı astrolog yeliz’de daha sonra yeliz aracılığı ile tanıştığı bedir isimli medyumda arayan muzaffer, bedir’in kızı için son çare olduğuna inanmaktadır. bedir’in elif’i kurtarma çabaları sonuç vermez. zira bedir’inde fark edemediği farklı bir etki sadece elif’i değil tüm aileyi çoktan esir almıştır ve muzaffer kendisini ve ailesini uçsuz bucaksız bir labirentin içinde bulmuştur. bedir’in aileyi kurtarma çabaları içerisindeyken farkında olmadan ortaya çıkartacağı sırlar, tüm bağları kopartacaktır. bedir’in bıkmadan usanmadan verdiği bu mücadelenin,aslında kanlı bir intikam savaşına dönüşmesi, hiç umulmayan bir netice ile son bulacaktır.

web sitemiz https://www.kikifilmi.com

youtube fragman linkimiz https://youtu.be/Ristfn0FMAw
afiş: https://i.hizliresim.com/va93qz.jpg

pomeranian nereden sahiplenir

pomeranian nereden sahiplenir ve fiyatları ne kadardır

pomeranian cinsi köpekleri boo isimli köpeğin popüler olması sonrasında en çok tercih edilen küçük boyutlu köpeklerden biri haline geldi. görünüşü ve insana yakın karakteri ile harika, rengarenk bir dost :)

peki pomeranian fiyatları nedir? bu köpek nereden sahiplenir?

gelin hemen bu cinsin satıcılar tarafından verilen fiyatlarına yakından bir bakalım.
ülkemizde lisanslı üreticiler ve petshop’lar tarafından verilen güncel rakamlar;

1,400 $ - 8.000 tl net fiyat

1,750 $ - 10.000 tl net fiyat

bir diğer tavan ve dip fiyatlandırma modeli ise;

5.200 $ - şu anki kur ortalaması 30,000 tl civarında orijinal ırk garantili

750 $ civarında verilen fiyatlara rastlamak da mümkün, biraz işiniz şansa kalmış olabilir.

tabi bu gözüken dolar miktarlarını google’dan kuru çarparak güncel tl haline tekrar bir bakın.
burası çok önemli bu bölümü dikkatlice okuyun;


yukarıdaki fiyat tablosu kafanızı karıştırmasın, bu fiyatları hemen aşağıda kısaca nedenlerini açıkça bahsediyoruz. böylece kafanızdaki soru işaretleri cevabını bulmuş olacak ve yapacağınız harcamayı bilinçli olarak yapmış olacaksınız. açıklamalara geçmeden hemen önce piyasanın anlık son fiyat durumlarına köpek dünyası web sitesinden bir bakalım.

köpek dünyası web sitesi bize ilk sorumuz ve ikinci sorumuzun cevaplarını direk vermiş oluyor, pomeranian boo fiyatları nedir? ve nereden sahiplenir?. bu site aracılığı ile türkiye’deki lisanslı ve yurt dışı kaynaklı hemen hemen tüm profesyonel ile direk iletişim içindesiniz. siteye girdiğinizde rengarenk geniş bir katalog göreceksiniz.
gelelim fiyatlandırma ile ilgili kaldığımız bölüme;

eğer pomeranianı daha uygun fiyata almayı planlıyorsanız yavru iken alarak belki kar sağlayabilirsiniz. yavru iken almanın dezavantajları var, rengi tam olarak oturmamış olabilir, kırma çıkabilir ve yetişkin hale geldiğinde şaşırtıcı değişik karelerle karşılaşabilirsiniz. işte 750 $ gibi rakamlar burada karşınıza çıkabilir. ırk garantili olmadan bir alışveriş durumu söz konusu denebilir. konuyu bilin karar sizin :)

genellikle koyu renk doğan pomeranianlar büyüdükçe renkleri açılır. ikinci bir durum yavru iken hastalıklara vb. sağlık sorunlarına karşı direnci daha düşük olacağından köpeğini kaybetme yüzdeniz yüksek olacaktır. bu iki ana sebepten yavrular erişkin halini aldıktan sonra sahiplendirilmesi yapılıyor. o zamanda 1,400 $ - 8.000 tl 1,750 $ - 10.000 tl verdiğimiz fiyatlar burada anlam buluyor. nasıl bir cins alacağınızı görüyor ve ona göre kararınızın net olduğuna kanaat getiriyorsunuz.
birazda size fiyat farklılıklarındaki nedenlerden bahsedeceğiz;


pomeranian fiyatlarının birbirinden farklı olması birçok sebebe bağlı olabilir. bu sebeplerin başında renkleri gelir. eğer pomeranian nadir bir renk olan beyaz bir renge sahipse talep edeni çok olduğundan fiyatı ona paralel yüksek olacaktır. başka bir sebep pomeranianın kendisinin ya da ebeveynlerinin yarışmalarda ödül alması da olabilir. pomeranianın tüy yapısı yüz yapısı ne kadar orantılı ise o ölçüde fiyatı da yüksek olacaktır. bu rakamlar çok yüksek olduğundan ülkemizde bu köpeği tayland’dan alan pomeranian severler var. işte 5.200 $ - 30,000 tl civarında olan rakamlarda bu nedenlerden dolayı değişiklikler gösteriyor. bu derece pahalı olmasının bir diğer nedeni de petshop hizmetinde yılların adı ve markası olması, güvenilirlik, tavsiyelerde en önlerde olması da 5.200 $ -30,000 tl gibi rakamlar söz konusudur.
bir kaç ufak bilgi verecek olursak;

tayland’da fiyatlar buradaki fiyatlara oranla yarı yarıya kadar düşük alınabilir. tabi yurt dışından yavru alırken yanınızda bu ırktan anlayan birinin olması gerekir. bu yurt içinde de tavsiyemiz. çünkü bu tayland’daki uygun fiyatlarından dolayı pomeranian almaya gidenlerden faydalanmak için safkan olmayan köpeklerde çokça satıldığını biliyoruz. "köpek dünyası" web sitesinde tayland, ukrayna, rusya gibi ülkelerden bu cinsi getiren petshoplar bulunmakta. siteden bir kaç ilan sahibiyle görüşmeniz iyi olacaktır. aman dikkat. yine üstüne basa basa tavsiyemiz şudur ki yavru iken saf kan olup olmadığını anlamak zor olacağından bu tip yerlerden köpek alırken erişkin olmasına dikkat edin.
https://www.pomeryan.com/gerekli-bilgiler/pomeranian-nereden-sahiplenir-ve-fiyatlari-ne-kadardir

instagram

son dönemin en popüler sosyal ağı. sırf bu platform için yeni yeni uygulamalar ve siteler de piyasaya çıkıyor.
örnek: https://tiktogram.com/

paratoner

paratoner veya yıldırımsavar, havadaki elektrik yükünü toprağa aktarmayı amaçlayan bir araçtır. iki bulutun sürtüşmesi, çarpışması veya kendi aralarında elektron boşalması yapmaları sonucu oluşan ışık görüntüsüne şimşek denir.
https://www.topraklamaolcumu.net/paratoner/

çiğköfte

her çarşı izninde yemesini rutin haline getirdiğim dürümdür.
https://www.hacialioglucigkofte.com/

çiğköfte

dışarı çıktığım zaman eğer yemek yemeye karar vermişsem iki şey vardır; ya çorba içerim ya da çiğköfte.
https://www.sosyetecigkofte.com/

terrier maltese

terrier maltese tarzındaki küçük köpekler beslenme bakımından yetişkin köpeklere göre daha farklıdır. malta köpeğiniz küçük olsa bile kilo başına yetişkin olan köpek cinslerinden daha fazla kaloriye dönem dönem ihtiyaç duyar.
kaynak: https://www.kopekler.com/kategori/kopek-cinsleri/terrier-maltese

lego serious play

iş yerinde lego oynamak mı? evet lego ile workshop yapılabiliyormuş, bugün bunu gördüm. bu metodolojiyle çalışmak için digital institute ile tanışabilirsiniz.
https://digitalinstitute.com.tr

tez

lisans, yüksek lisans ve doktora yapanların mezun olup derecelerini almak için yazdıkları akademik metinler bütünü.
https://www.hipotezakademi.com

yabancı dizi

akşam işten dönünce cips ve kola eşliğinde yapılması en keyif veren eylemdir.
https://www.diziyo7.net/
  • /
  • 4
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 37

Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.