egeninincisi

Durum: 143 - 37 - 10 - 0 - 29.05.2020 09:58

Karma: 571 - hızlı

1 yıl önce kayıt oldu. 1. Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 15

mehmet gürbüz

mehmet gürbüz. elbistan belediye başkanıdır kendisi. kahramanmaraşlı birisi olarak neden büyükşehir belediye başkanımız olmadı diye hala söylüyorum.
bir yılda elbistan gibi zor bir coğrafyada bir belediyenin 1 dönemde yarısını yapacağı projeleri yapması ile gönülleri fethetmiştir.
seçim falan olsa da kahramanmaraş büyükşehir başkanı olsa.

http://mehmetgurbuz.org/

köpeklerde tuvalet eğitimi

köpeklerde tuvalet eğitimi nasıl verilir?
köpek sahiplenmek büyük bir sorumluluk. aslında bu sorumluluk sadece köpek sahibine yüklenmiş bir sorumluluk değil köpeklerinde bazı konularda dişini sıkması gerekmekte ve sürece ayak uydurması gerekmektedir. ancak köpeğimiz sorumluluklara kendi başına aksiyon alamaz. bunun için konuda profesyonel bir köpek eğitimi süreci gerekir.

köpeklerde eğitim genel olarak tuvalet eğitimi ile başlamaktadır. bizimle yaşayacak olan köpeğimize nereye tuvalet yapması ve nasıl yapması gerektiğini öğretmemiz gerekir.

https://petokulu.com/kopeklerde-tuvalet-egitimi-nasil-verilir/

ekonomi

terimler:

fiyatların düştüğü piyasa

bir ayı piyasası prensibi yeterince basittir. esasen, bu piyasaların fiyatların düşmeye devam ettiği bir düşüş sarmalına düşmesiyle, borsa performansı hakkında olumsuz ya da kötümser bir görünümü temsil eder .

ayı piyasasının bir sonucu olarak, hisse senedi satışları artma eğilimindedir. ayrıca, yatırımcılar yatırımlarından daha fazla zarar beklemekte ve alabilmektedirler.

boğa piyasası

boğa piyasası, ayı piyasasına kıyasla bir borsa performansı hakkında çok daha olumlu bir görünümü temsil eder.

boğa piyasası ekonominin temel terimlerinden biridir.

iş çevrimi

iş çevrimi, bir ekonominin belirli bir zaman diliminde genel genişlemesi ve müteakip daralması anlamına gelir.

kaynak: https://nicepara.com/

orkide

orkide, en yaygın olarak yetiştirilen ev süs bitki türünden en çok tercih edilenleri arasındadır. uygun büyüme koşullarına sahip olmaları koşuluyla, orkide bitkilerine nasıl bakılacağını öğrenmek zor değildir. bazı kapalı orkide bakım ipuçları almak için okumaya devam edin. kapalı orkide bakımı nasıl yapılır? orkide bitkilerinin bakımı, onları düzgün bir şekilde nasıl yetiştireceğinizi öğrendikten sonra kolaydır.

https://ciceklerim.org/

sultan papağanı

sultan papağanı, kakadugiller familyasından sarı beyaz ve gri renklere sahip bir kakadu türü. ana besinlerini darı, çekirdek, kuru incir içi, havuç, armut sapı, kiraz sapı v.b besinlerini oluşturur. erkeklerin taklit yeteneği vardır. çekirdek ve dal darı gibi yiyecekler vererek insanlara alıştırılabilirler.

adresi: https://kafeskuslari.com/sultan-papagani-forumu-b45.0/

kamera sistemleri

şirketimiz türkiye’de 2011 yılında elektrik ve elektronik güvenlik kontrol sistemleri kurulumu amacı ile temelleri atılmıştır. genel müdürlük bünyesinde, satış, , pazarlama, teknik,, mali işler, iş geliştirme bölümleri yer almaktadır.

yangın ihbar sistemleri, cctv kamera sistemleri ve alarm sistemleri başta olmak üzere teknik servis hizmetleri, güvenlik sistemleri danışmanlığı, elektronik ürün gözetleme sistemleri, geçiş kontrol sistemleri, plaka tanıma sistemleri ve tüm bu çözümlerin entegrasyonu olmak üzere geniş bir hizmet yelpazesi sunan şirketimiz, mekanın niteliği, yapısı ve büyüklüğü doğrultusunda projelendirme çalışması yapmakta ve o mekan için en uygun çözümleri hayata geçirmektedir.

ürün tasarımı, üretimi, projelendirme, montaj, satış öncesi ve sonrası destek hizmetleri ile tam ve entegre çözümler sunmaktadır. işletmelerin her boyuttaki ihtiyaçlarına ve bütçelerine uygun çözümler üretir. sunduğu son teknoloji ürünler ile çözümlerin sürekli geliştirilmesi ve yeni sürümlerle desteklemesi nedeniyle rakiplerinden farklıdır.

“tek işimiz güvenliğiniz” sloganı ile güvenlik sektöründe müşterilerine hizmet anlayışı içerisindeyiz.siz müşterilerimize cıtynet markası ile hizmet vermekteyiz.
https://www.citynet.com.tr/

bilezik modelleri

orya kuyumculuk hakkımızda metni, orya tasarımı kadar kalitesi ile de ön plana çıkan altın kolye, altın küpe, altın yüzük, altın takı seti, altın bileklik, altın bilezik gibi altın takı modelleri ve pırlanta mücevher modellerini müşterileri ile buluşturuyor.

temel yapı taşları 25 yılı aşkın süre önce istanbul’da oluşan orya kuyumculuk müşteri memnuniyeti odaklı çalışma kültürü ile hizmet vermeye günümüzde de devam ediyor.
https://oryakuyumculuk.com/

emre dal

bilişim alanında güncel ve önemli haberlerin paylaşıldığı alanların güvenilir olması en az paylaşılan haber kadar önemlidir. bilişim haber siteleri içinde en iyi ve en güvenilir olanını bulmak ve bu alanda doğru bir şekilde bilgi almak istiyorsanız internet siteme uğrayıp site içerinde kısa bir tur atmanız yeterlidir. web sitemi mutlaka kullanmanızı tavsiye ediyorum.

adres: https://emredal.com.tr/

farmasi

farmasi, dr. cevdet tuna tarafından 1950 yılında sağlık sektöründe ilaç ve ham madde üretimi amacıyla kurulmuş bir firmadır. yani farmasi 1950 yılında doğarak tüm insanlara kazanç kapısı olmuştur. farmasi, 1985 yılında ise kozmetik alanına adım atmıştır.

https://sametkadioglu.com.tr

turnike sistemi

turnike sistemi bir çok alanda farklı ihtiyaçlar doğrultusunda kullanılmaktadır. turnike sistemini şirketlerde, okullarda, hastanelerde, fabrikalarda, fuar merkezlerinde, sitelerde, metro ve duraklarda sıklıkla görmekteyiz.
turnike sisteminin asli amacı geçişleri kontrol altına alarak düzenli ve kontrollü yapılmasını sağlamaktadır. bunun yanı sıra güvenlik açısından oldukça önemli olan turnike kullanım amacına ve ihtiyaca göre üretilmektedir.
genellikle paslanmaz çelik olarak üretilen turnike, işletmenin mimari yapısına göre farklı malzemelerden de üretilebilmektedir. turnike sistemi kuru kontak ile çalışmaktadır. okuyucudan aldığı tetik ile kişilere bir geçiş hakkı verir. böylece kişilerin geçiş esnasında kayıt altına alınması sağlanır. tabii ki turnike tek başına bu kayıtları ve geçişleri yapamaz. turnikelere entegre olarak personel takip sistemi, kartlı okuyucu, parmak izi okuyucu, yüz tanıma sistemi, uzaktan kumanda, buton vb. donanımlarda kullanmak gerekir. bu donanımlarla birlikte tam bir turnike sistemi kurmuş olursunuz.
aşağıda turnikelerin tipleri ve kullanım amaçlarını sıralamaya çalışalım.
bel tipi turnike sistemi : bel tipi turnike genellikle yerden 90 cm yüksekliğinde üç adet paslanmaz koldan oluşan, gövdesi dış ortama uygun 304 kalite paslanmaz çelikten üretilen, hemen hemen bütün access kontrol sistemleri ile uyumlu olarak çalışabilen elektronik bir mekanizmadır. çift yönlü ve tek yönlü olarak çalışmaya ayarlanabilir. kart okuyucu, parmak izi okuyucu, jeton mekanizması, sayaç, yüz tanıma vb. donanımlar entegre edilebilir.
boy turnikesi : boy turnikesi özellikle yüksek güvenlik gerektiren alanlarda kullanılır, boy turnikesini stadyumlarda çok fazla görebiliriz. turnike sisteminin yanı sıra bir güvenlik görevlisi yoksa ,kişilerin turnikenin üzerinden atlanması gibi bir olasılık varsa kullanıcılar boy turnikelerini tercih etmektedirler. bu turnikelerde hemen hemen her türlü access kontrol sistemi ile uyumlu çalışabilmektedir. boy turnikeleri komple paslanmaz çelik ve elektro statik boyalı olarak üretilmektedir. dış ortamda kullanacaksanız komple paslanmaz çelik boy turnikesini tercih etmenizde fayda vardır. boy turnikesi üç kollu ve dört kollu olarak üretilmektedir. kullanılacak alanın durumuna göre yarım boy turnikesi üretimi de yapılmaktadır.
engelli turnikesi – vip turnike : engelli turnikesi – vip turnike kanatlı ve kapı şeklindedir. bu turnikeden engelli arabaları, bebek arabaları ve direk geçiş yapması gereken kişiler geçiş yaparlar. turnike diğer turnike sistemleri gibi okuyucudan tetik aldığı zaman geçiş yönüne doğru açılır. geçiş tamamlandıktan sonra belirtilen süre içerisinde kendiliğinden kapanır. iki yönde de açılıp kapanabilir. kanat ortası pleksi yada cam olarak tercihe göre üretimi yapılabilir. gövde kısımları paslanmaz çelik olan turnikeler, diğer turnikeler ile birlikte sıklıkla kullanılmaktadır.
hızlı geçiş turnikesi : hızlı geçiş turnikeleri diğer turnikelere göre hem tasarım hem de kullanılan malzemeler açısından biraz farklıdır. hızlı geçiş turnikesi karşılıklı en az iki üniteden oluşur. turnike sisteminin üzerinde cam kanatlar vardır. bu cam kanatlar karşılıklı kapalı olarak dururlar. okuyucudan tetik aldığı zaman kanatlar turnikenin içerisine girer. sensörler sayesinde geçiş tamamlandığında kanatlar tekrar dışarı çıkar ve kapı şekilde bekler. hızlı geçiş turnikelerinde iki üniteden bir koridor oluşturmuş olursunuz. ortasına bir adet double turnike eklendiğinde iki adet koridor oluşturursunuz. yani ünite ekleyerek istediğiniz kadar geçiş koridoru --oluşturabilirsiniz. gövdeleri paslanmaz çelik, üst kapakları granit mermer, kanatları da temperli camdan üretilmektedir.

adres: http://www.turnike-sistemi.net
  • /
  • 15
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 143

kredi

kredi, bir kimseye belirli bir süre sonra geri almak kaydıyla satın alma gücü sağlanması veya bu gücün devredilmesi olarak tanımlanır. bu sözü edilen nakdi kredi tanımıdır. ancak bankalar bir tüzel ya da gerçek kişi lehine garanti ve kefalet vererek de kredilendirme yapabilir. buna da gayrinakdi kredi denir.
http://finpuan.com/
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.