üniversitede hazırlık okumak

üniversite yaşamını deneyimlemek, dilediğince gezip tozmak, birçok arkadaş edinmek ve tabii üniversiteyi tanımak açısından faideli olan şey. dil öğrenme kısmı zaten kişinin talebine göre değişkendir, oraya girmiyorum.

peki hazırlık okumadan da yukarıdaki şeyleri yapamaz mısınız? pekala yapabilirsiniz. ancak lisans eğitiminiz bittikten sonra "ulen keşke bir yılım daha olsaydı be!" demektense hazırlığı deneyimlemek iyidir.

dersler çok yoğun geçmez. kendinize ayıracağınız bolca zaman vardır. üniversite planlamanız 4 yıl üzerine kurulu değilse, size külfet gelmeyecekse hazırlığa gidin derim. kampüsü, arkadaşlıkları, üniversitenizi daha çabuk keşfedersiniz.

ha belki de hayatınızın aşkı, siz hazırlıktayken 1. sınıfa başlayan kişi de olabilir. yani "o"nu kaçırabilirsiniz de. kim bilir. ehe.
üniversite de hazırlık okumak = asker de acemi olmak.
ingilizce bilene saray bilmeyene mezar olan durum
şimdiki kafamda olsaydım kesin yapacağım şey olurdu... ne güzel bölüm dersi yok bir şey yok... kıytırık lise ingilizcesinin listeningli versiyonu... derse bile girme git satrançta pes at... ordan çık iki bira iç arkadaşlarınla...

üniversitenin pre alışma sürecinde yapılabilecek aktivite. yalnız dikkatinizi cımbızla çekerim ingilizce öğrenmezsiniz. hele ege'de ?! nein...