modern insanın en büyük problemi

tabiki yalnızlıktır..

kent hayatı içerisinde sahte ilişkiler yumağı etrafında; yapay gülüşlerle ve içi boş tartışmalarla bir çok insanla konuşulmasına rağmen, kimsenin aslında sizin gibi olmadığını anlamanızdır..

ikincil ilişkilerin tamamen dejenere olması; çoğu zaman alay konusu olarak görülmesi; insanların biribirleriyle yarışır gibi mal mülk edinmesi; hepsi sizin bir köşeye çekilip bu iğrenç manzarayı izlemenize neden olur.

bazen gülersiniz bazen de gözleriniz dolar.. böyle de zıt kutuplu etkileri olur bünyede...

bir bakıma isyandır bu içinizdeki şey... ama sistem sizi de kendileştirmeye çalışır.. siz inadına bundan kaçmaya çalışırsınız.. hiç bir zaman teslim olmayacağınızı ve bu kirli oyunun bir parçası olmayacağınızı düşünürsünüz ama bir şekilde sizi de bulaştırmaya çalışır insanlar bu çemberin içerisine..

bu insanlar kendilerine arkadaş der.. sevgili olur bazen adı.. bazen bir akraba bazen de işte her kimse... ama birisi mutlaka sizi o çembere dahil olmaya zorlar... siz de inadına kaçarsınız bunun bir parçası olmamak için... işte bu yüzden yalnız kalırsınız... ve en büyük çıkmazınız da bu olur.
bence sosyal medyadır. herkes instagrama veya twittera postladığı kadar yaşıyor hayatı...

hamdolsun ikisini de kullanmamaktayım.
kesinlikle toplu taşımada sebepsiz yere ereksiyon olmaktır. kimse bundan büyük bi sorunun varlığından bahsetmesin bana.
kendini modern sanmasidan baska sorunu yoktur, evet kardesim sen iyisin ustunsun aynen bunlar cahil yobaz haklisin