kız öğrenci evi vs erkek öğrenci evi

öğrencilik hayatında iki evde de vakit geçirmiş olan bünyelerin gözlemlerini aktarabileceği versus.

kız öğrenci evi çoğu kez kavga gürültü ile, dedikodu ile, türlü türlü entrikalar ile doludur. erkek öğrenci evi ise samimidir, rahattır, eğlencelidir.
2 tip evi de gördüm bir kaç örnekleriyle, ancak kişilerden kişilere değişiyor gözüme çarpan ise kız evlerinde bulaşık ve ortalık daha derli toplu idi, erkek öğrenci evleri ise bir mülteci kampı savaş alanı havasındaydı. en belirgin fark klozet kapakları diğerleri çok değişken.
gördüğüm kadarıyla kirlilik ve dağınıklılık konusunda kafa kafaya çarpışabilirler. ancak ne yazık ki hayatımda gördüğüm en büyük kirli bulaşık yığınını bir kız öğrenci evinde gördüm, bu öyle günlük hayatta görebileceğiniz sıradan bir yığın değildi, gözünüzde canlandırabilmeniz için; ortalama üstü büyüklükte bir otelin bütün mutfak eşyalarının küçük bir ev lavabosuna doldurulduğunu hayal edin, o kadar muazzam bir yığındı ki, karşısında bir dakikalık saygı duruşuna geçtim, bir an o evde yaşayan arkadaşıma iyilik olsun diye lavaboya benzin doldurup yakmayı düşündüm.

özet: erkek öğrenci evini bok götürür mantığıyla sadece kız öğrenci kabul eden emlakçıların/ev sahiplerinin amına koyayım.
hakkında çok da şeyedilmemesi gereken evlerdir. her ikisi de pis olur. her ikisinde de dedikodu gırla gider.