fitness yapmak neden önemlidir

teknolojik cihazların ve hazır yiyeceklerin hayatımızı kolaylaştırdığı yadsınamaz bir gerçektir. hayatımızı kolaylaştırırken daha az hareket eden tembel insanlar olduk çıktık. binlerce yıl önce hipokrat, sağlıklı ve uzun yaşamanın sırrının, az yemek yemek ve çok hareket etmekten geçtiğini söylemiştir. hipokrat'ın söylemlerinden yola çıkarak, sağlıklı yaşamak ve sağlıklı yaşlanmak için spor yapmayı alışkanlık haline getirmek çok önemlidir. her gün düzenli olarak yapılan bir saatlik yürüyüşün bile insan sağlığına inanılmaz faydaları vardır. herkesin fiziksel gücüne göre yapabileceği en uygun spor fitnesstir. vücut geliştirme ile karıştırılan fitness , var olan kasları uzun yıllar güçlü olmasını sağlamak için yapılır. vücut geliştirme ise kasların büyütülerek şekil alması için yapılmaktadır. fitness yaparken hareketlerin doğru öğrenilmesi ve uygulanmasında fitness eğitmeninin katkısı çok fazladır. bu önemin farkında olan teknosports spor kompleksi fitness eğitmenleri büyük bir özveriyle çalışmaktadırlar.

fitness'ın faydaları nelerdir

hangi sporu yaparsanız yapın hepsinin ortak noktası sağlıklı yaşamak, kilo vermek, uyku problemini ortadan kaldırmak, daha enerjik olmak, pozitif olmak, stres ile başa çıkmaktır. fitness'ın bunlar dışında daha bir çok faydası vardır. bazıları şunlardır;  kronikleşmiş kas ve eklem ağrıları için faydalıdır.  kasların güçlenmesini sağlar.  kalp sağlığı üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır.  vücuda esneklik kazandırır.  haftada en az iki kez yapılan fitness hareketleri, zihinsel algıları daha güçlü hale getirmektedir.

fitness yaparken dikkat edilmesi gerekenler

fitness'a yeni başlayanlar ilk bir ay vücudun ve kasların zorlanması için çok ağır egzersizler yapılmamalıdır. ilk bir aylık sürede gün aşırı antrenman yapmak en doğrusudur. fitness çalışmalarını günlük iki saat programlar şeklinde yapmak ve birer saatlik setlere ayırmak, kondisyon açısından daha iyidir. set aralarında 15 dakika ara verip, teknosports spor kompleksi fitness eğitmenlerinin diğer üyeler ile yaptıkları çalışmaları gözlemleyebilirsiniz. fitness antrenmanlarında yapılan en büyük hatalar arasında, yeni başlayanların çalışma yaptıkları salonlardaki diğer profesyonel fitness yapanlara özenerek, ağırlık çalışmaları sırasında hazır olmamalarına rağmen kaldırmamaları gereken kilolarda ağırlık çalışması yapmak istemektedirler. bu son derece yanlış bir istektir. fitness açısından hiçbir faydası olmayacağı gibi zararları görülmektedir. fitness eğitmeninin önerileri doğrultusunda çalışmalar yapılmaya özen gösterilmelidir. fitness antrenmanlarında bir günlük çalışma programı içerisinde birden fazla bölgede çalışmalar yatmaktansa her gün vücudun bir bölgesi üzerinde çalışmalar yapmak daha olumlu sonuçlar verecektir. programı yeni başlayanlar için 1 aylık süre içerisinde karın egzersizleri yapılması çok gerekli değildir.


web sitesi: http://www.teknosports.com.tr