eski sevgiliyle arkadaş kalmak

iki tarafında sadece kendini kandırmasından ibaret olan hadisedir. bunu yaptığını öne sürenlerin kadın erkek farketmeksizin sevdiklerini söylemek zor olacaktır. gerçi modern aşkların bitişi de böyle olmuyor mu. her şeyi tüketmiştiniz o yüzden ayrıldınız değil mi. biraz da arkadaşlığımızı tüketelim. özü budur. neleri tükettiniz bilmiyorum ama bari arkadaşlık kavramının içini boşaltmayın... umarım eski sevgilileriyle arkadaş olanlar ara sıra oturup yeni sevgilileri hakkında da konuşup arkadaş gibi dertleşiyorlardır
açıklamayamadığım bir şekilde akla mantığa aykırı bir şeydir.
hem ayranım dökülmesin, hem gözüm sevilmesin'dir.
kalınamaz kendimden biliyorum
eski eskide kaldı diyip yola devam etmek gerek.. acıki insan takılıp kalıyor..
eskiden sevdiğin, elini tutmaya kıyamadığın, gözünden sakındığın insanın başkasına karşı çektiği aşk acısını dinlemek.
yeni iletişim, yeni kültürü de beraberinde getirir. böylesi şeylere kendinizi alıştırmanız gerekir.
ilişkinin bitişi veya karşıdaki insanın nasıl bir medeniyet seviyesinde olduğuna bağlı olarak değişkenlik gösteren durumdur. bazen insanın başına gelebiliyor böyle şeyler.

öncelikle görüyorsun beğeniyorsun sonra sohbet başlıyor bakıyorsun ki kafana uygun, sonra bir bakmışsın ilişki başlamış ama ilişkiden önceki ve sonraki insan arasında dağlar kadar fark var. o zaman işte efendi efendi ayrılıyorsun ama kopmak falan da istemiyorsun. çünkü karşındaki değerli bir insan. o zaman çok nadir de olsa arkadaş kalmak mantıklısı.
yeni nesil bu konuda daha da batmıştır. kanka kalalım gibi saçma sapan şeylere yöneldiler. maalesef ki aralarında bu ilişki bile kalmamıştır. utanma gibi edep bitmiştir. belkide batılılaşmayı yanlış anlamamızdan kaynaklanıyordur.
ya çok sevdiğin için ya hiç sevmediğin için.
  • /
  • 2