ege üniversitesi'ne geleceklere tavsiyeler

tercih döneminin yaklaştığı şu günlerde ege üniversitesi'ni tercih edecek genç dimağlara faidesi dokunacak tavsiyelerdir.

naçizane tavsiyem:

(bkz:sen gelme ulan ayı)
kayseriye gidin. ege çok bozdu. üniversite yönetimine tavsiyem daha da kontenjan açmasınlar. yeter moruk. yeter ya bir boş beleş nesil daha görmek istemiyorum üniversitede. yok marjinal olma çabası yok ortam çocuğu olma çabası. hepiniz taşaksız ya da kezban olup çıkıyorsunuz. üniversite okumayın zaten. gerek yok. ben yıllarca okudum bir faydasını görmedim. küçük parkta sulu bira içip sidik kokan sokaklarda hayat yaşadığınızı düşüneceksiniz. laboratuvar fareleri sizi.
boş beleş nesil yetişiyor, gelmeyin. sizi gidi sosyal medya jenerasyonu sizi.
fen fakültesine gelmeyin aga.büyük pişmanlık.egoların savası arasinda kalır ölursunuz.tahlilsizlikten bilime yön verir öyle ilerlersiniz..okula pipet olarak girer balonjoje olarak çıkarsınız.ama bunların hepsine turnikelerden gecebilirseniz ulasacaksiniz.10 tanesinden 8i bozuk..geri kalan iki tanesinden bir tanesini gözünüze uzaktan kestirin.sen girerken,ayni zamanda çıkış yapmaya çalışanlarla göz göze gelin. gözlerle anlaşmayı 3 haftanın sonunda anlayacaksınız..kadın arkadaşlara tavsiyem kartı bastinizda çıkan isminizi facebookta arayan zapiklara karşı tedbirli olun..
mü'min arkadaşlar için uyarı. o ortadaki kubbe cami değil havuz. onu bilerek gelin.
sevişmek yada sevişe"meme"k işte bütün mesele bu.
bok gibi üniversitedir. gelmeyin. kütüphanesinde doğru düzgün kitap bulunmaz. ders notunuzu enstitüye göndermeyi unutan dangalak fakülteleri bulunur... hatta ve hatta tecil kağıdınızı askerlik bürosuna yollamayı unutup neredeyse kasım celbinde askere gitmenize bile sebep olabilirler.
üniversite olarak düşünülenin çok altındadır. çok takmayın ama zaten bir çoğunuz eğitim için değil izmir için geliyorsunuz. izmir'e gelecek olursanız diye bir kaç ufak tavsiye vereyim; toplu taşıma araçlarına sıra ile binin, yerlere çöp atmayın, toplu taşımada bağıra bağıra telefonla veya arkadaşınızla konuşmayın, bisiklet yolundan yürümeyin, insanlara saygılı olun, bunları yaparsanız cennete hoş geldiniz. eğer yok ben bunları yapmam falan diyorsanız ya gelmeyin ya da göreceğiniz tepkiye hazır olun.
ege üniveristesi'nin sanıldığı gibi her bölümü kaliteli değildir. iyi bir araştırma yapılmalı, tercih edeceğiniz bölümde okuyan bir kişi bulunmalı (sosyal medya aracılığı ile bunu çok kolay yapabilirsiniz) ve o kişiye danışılmalıdır. ege üniversitesi'ne geldikten sonra hayatınızı ders-ev/yurt-küçükpark üçgenine sıkıştırmayın. şayet böyle yaparsanız mezun olduğunuzda boşa okumuş olduğunuzu fark edersiniz. üniversiteden sonra ne yapacağınızı, kariyer hedefinizi ilk sınıftan belirleyin ve buna yönelik hareket edin. ege üniversitesi öğrenci topluluklarına üye olun. ders hocalarınızın kalitesini umursamadan onlarla aranızı çok iyi tutun. hedefinizi birinci sınıftan belirler ve buna uygun şekilde bu üniversitede eğitim hayatınızı tamamlarsanız emin olun arkadaşlarınıza göre daha az zorluk çekersiniz mezun olduğunuzda. gazanız mübarek olsun.