ege üniversitesi edebiyat fakültesi

malum olaylar olup, 1 öğrenciye 3 sivil polis düşmeye başlamadan ve küçük şirin turnikelerimiz yapılmadan önce farklı kültürlerin bir potada eridiği, halkların kardeşliğini içinizde hissedebileceğiniz, uruguaylı kardeşlerimizin, kültürlerinin mükemmel eserlerini 7/24 son ses hoparlörlerden bizlerle paylaştığı etnik bir şölen ortamı olan fakülte.
şimdi ise pek bir olayı kalmadı, sessiz sakin bir yer sayılır. yeni binasının önündeki kulis kafe'de üniversiteyi kazandım kızılı başta olmak üzere bol bol renkli insan görebilirsiniz.
üniversite zararlı insanlardan temizlenmeden önce aklı başında olan her öğrencinin nefret ettiği bir girişi vardı. kültür kardeşliği adı altında son ses kürtçe müzik açarlar, dersleri sabote ederler bir şey demeye kalkarsanız da hemen tehdit ederlerdi. bir dönem alternatif bahar şenlikleri adı altında ölen pkklı teröristleri anma etkinlikleri falan bile vardı. o kadar ileri gitmişlerdi hazırlık binasının tepesine helikopterle özel harekat polisi inmişti. kimse de gelip bunları güzellemesin bize. her görüşe saygımız var ama görüş savunucusu olmak başka kendinden başka herkesi taciz etmek başka. geçiniz. üniversitenin yeni halinde huzur var.
en değerli hocaları khk'larla giden, artık pek de değeri kalmayan; ama kalbimizde eski edebiyat'la anılan fakülte.