büyük park

küçük park'ın biraz üstünde bulunan; yeşilliği ve sakinliği ile tam kafa dinlemelik yer.

parkın içinde portakal kafe, kızlar kahvesi, artı 1 down kafe adlarında güzel kafeler ile bornova belediyesi gençlik merkezi bulunuyor. buralarda vakit geçirmek, küçük park'ta vakit geçirmekten maddi ve manevi olarak daha iyi.
bornova belediyesinin canlandırmaya çalıştığı parktır. çınar evinin açılması ile belediyenin parkta üç ayrı kafesi olmuştur. küçük parktaki kafelere ve portakal kafeye göre gayet ucuz ve öğrenci mekanıdır bu kafeler. yeşilin içinde daha az gürültü ile daha çok huzurla mekanda oturursunuz.

parkın çimleri gece kızlı erkekli grupların uğrak yeridir. parkın ortadaki fıskiyeyi beğenmedim. gerçi havuz da çok ilgimi çekmiyordu ama olsun. su sesi insanı rahatlatıyor sonuçta. fıskiyenin çevresine dairesel biçimde yerleştirilmiş banklarda oturup kafa dinleyebilirsiniz.

oranın müdavimi hatta ev sahibi diyebileceğimiz tuncay abi var evsiz. parkta yatar kalkar. uzun sakalı vardır, kafasında siyah bone vardır ve sol ayağı sakattır. sabahtan akşama gezer durur. karşılaşınca ona bir paket süt bir de burçak alırsanız en büyük iyiliği yapmış olursunuz.

hülasa büyük park küçük park'ı ezer.
bornova'nın ciğeri.
çocuk oyun grubu fiyatları: https://parktime.com.tr