ben seni arkadaş olarak görüyorum

türk kızının yurdum erkeğini reddetme biçimi. klişe ve klasiktir.
bir de devamı vardır
(bkz:sen daha iyilerine layıksın)
bir zamanlar burada bir ablamız vardı. demişti ki "hiçbir erkek sinyal almadığı kadına seni seviyorum demez"
ne yazık ki insanın huyu bu. ilgi hoşuna gider her daim. akademisyeni, öğrencisi, milletvekili, çöpçüsü. fıtratında vardır. ayrıca insan için ulaşılamayan her zaman daha merak ve istek uyandırıcı gelmiştir.

bu sözün sahiplerine insan diyelim sözün söylendiği kişiye de kurban. insanlar kurbanlarıyla konuşurlar, mesajlaşırlar, gezerler. çünkü kurban tarafından gösterilen ilgi ekmek gibi su gibidir onlar için. fakat insanlar için daha iyi bir aday varsa o da ne? kurban sahibini hep sevmek ona hep ilgi göstermek durumundadır ancak o çizginin ötesine geçmemelidir. en azından daha iyi olan aday ile insanın geleceği netleşene kadar statüsünü bozmamalıdır. fakat kurban acelecidir ve olanlardan bihaberdir. çizgiyi geçerek insana olan duygularını açar. insanın halihazırdaki daha iyi olan aday ile durumu umut verici ise bu sözü çaresizlik içinde dinlemek zorunda kalır kurban : "ben seni arkadaş olarak görüyorum"

kısacası insan fenerbahçe teknik direktörüdür kurbansa selçuk şahin. teknik direktör mecbur kalmadıkça selçuk'u oyuna almaz ama selçuk hep yedek kulübesindedir.

türk kızına sevgiler.
"siktir git." demenin kibarcasıdır. söylemesi sadistik bir zevk verir, olsa da söylesek *
ben senin hakkında öyle düşünmüyorum ,
benim sana karşı duygularım bunlar değil , tarzı devam eder iki sebebi vardır.erkeğimiz abazadır kızımızın en ufak samimiyetinden ona aşık olduğu anlamını çıkarır ve olmayan aşkını itiraf eder. diğeri ise kızımız bilerek bunu yapar halk tabiri ile kuruk sallar ama erkeğimiz açılınca yapıştırır klişeyi. sonuç iki ucu boklu değnek.
insan her gezdiği, mesajlaştığı, zaman geçirdiği kişiye sinyal göndermiş olmadığı için bu durumu başka taraflara çeken karşı tarafın açılması üzerine haklı olarak sarf edilen çok net bir cümledir.

bir kız bir erkekle arkadaşça zaman geçirmek isteyemez mi? genelde isterler ama kabul edelim erkekler sadece hoşlandığı kızlarla zaman geçirirler ve o kıza açıldıkları zaman hem arkadaşlıkları biter hem de reddedilirler.