alsancak

alsancak izmir'in kalbinin attığı yerdir diyebilir miyiz. siz demeyebilirsiniz, ama ben diyorum. ıyidir, hoştur ama boştur. ınsan kalabaligidir, kirliliktir. eski keyfi yoktur. midyesinin bile tadı değişmiş, sevinç pastanesi'ni kucultmuslerdir. altay bayrağı eskimiş, kıbrıs şehitleri'ndeki falcı sayısı azalmış, kordon'da atılan checkin sayısı düşmüştür. çünkü alsancak artık eski alsancak değildir. üzülerek söylüyorum ki, motorlari maviliklere sürerken gaza basacagimiz ilk yer olan gündoğdu artık bizim değil çiğdem kabuklarinindir.

edit* ama sevdik bir kere
çimlerde bira içip salak saçma hareketler yapanları barındıran, tek düze ve eğlence yoksunu mekanları olan, gereksiz kalabalık ve marjinalcilik oynayan insanları bulunduran, keşke orada kocaman bir orman olaydı da iki nefes alırdık dedirten vasat bir yerdir.

çılgın alsancak geceleri!!!!

içine tükürdüğümün yeri. zombi gibi gidin oralara da alsancak kendini bir şey zannetsin.

alsancaklılardan tiskiniyorum.
alsancak tektir. izmir'in en elit yeridir. alsancak'taki kordon kültürü başka hiçbir yerde yoktur. türkiye'nin en özgür yerleşim yeridir. en iyilere her zaman bok atılır. insanların huyu budur.

alsancak insanı kucaklar. huzurlu insanları vardır. kordon'a dışarıdan gelen çok insan vardır. oranın profilini bozmaya çalışırlar ama biz alsancak'ın özünü biliriz. avrupa'da 12 ülkede bir çok şehir gezmiş biri olarak söylüyorum, alsancak başkadır ve alsancak'tayken kendimi bir avrupa şehrinde gibi hissederim. insanları kültürlü ve kibardır. türkiye'de bu klasta başka bir yer yoktur. istanbul kadıköy (moda) falan demeye kalkanlar olur şimdi, ya da beşiktaş. oraları da gördük.
sevdim seni bir kere başkasını sevemem :)
izmirin ne kadar hayranı olmasamda alsancağa aşığım
izmir'in özellikle genç kesim için gece hayatının yaşandığı yerdir